מגדל אקרו

מגדלי אקרו נועדו לסייע בהקמה של בניינים ומבנים כבדים בבנייה לגובה – מגדלי תמיכה הנקראים מגדלי אקרו, מאפשרים לטפס מעל חללים גבוהים לצורך יציקת בטון רגלי אקרו מיועדים לחיזוק בזמן בנייה בעומס בבניינים גבוהים ומגדלים .

מגדל אקרו הם רגלי תמיכה לבניין חזקים ועמידים המאפשרים תמיכה בתקרות ובעומסים ומתאפיין בעוד שורה של יתרונות רבים שבניהם: בנייה לגובה רב, עמידה בעומסים, בשונה מרגלי בניין מגדלי אקרו מיועדים להעמסה של משקלים כבדים מאד וגובה רב.

מגדלי תמיכה אקרו עשויים ברוב המקרים מצינורות מתכת, הם יכולים להיות מותאמים באופן פרטני לצרכי השטח והפרויקט והם נחשבים כפתרון הטפסנות הנפוץ והפופולארי ביותר בעולם. 

כמובן, שבכדי ליהנות מכך היתרונות והתועלות אשר טמונים בפיגומי תמיכה – אשר מוכר לרבים גם בשם מגדל אקרו, קיימת חשיבות גבוהה להזמין אותו מחברה מקצועית ואמינה ולוודא שהמגדל הנבחר מותאם באופן פרטני לדרישות המשתמשים וכמובן, לצרכי הפרויקט ולתנאי השטח ומעבר לכך, מתאפיין באיכות גבוהה ומאפשר עבודה בצורה בטיחותית. 

מגדלי אקרו

זהו מגדל אקרו לתמיכת תקרות לעומסים כבדים ולגובה רב.
יתרונות המוצר: היצע גדול של מגדלי אקרו קל או כבד, הנותנים מענה אופטימלי לכל פרויקט על פי צרכיו.

אפשרות להשלמת המגדלים על ידי קורות עץ H20 ותבניות עץ 3 שכבות/לבידי טגו ובכך לקבל כיסוי מושלם לתקרה.

אקרו נותן מענה לתקרות נמוכות במיוחד או לעבודה בגובה רב.

יישומים: פגומי אקרו נותנים מענה לגשרים, מבני תעשייה, בניינים, מרפסות מיוחדות, משטחי עבודה ועוד.

מגדלי אקרוו | אקרו | אקרו
קורות עץ ותבניות יציקה מעץ​ - מאי אדן השכרה ציוד לבניין

נתונים טכניים אקרו

אקרו עובר בדיקת עומסים על ידי הטכניון.
כושר העמסה: מגדלים בעלי קוטר צינור 50 מ"מׁ
1.5 צול אקרו קל– לעומסים סטנדרטיים.
מגדלים בעלי קוטר צינור 60 מ"מ 2 צול אקרו כבד: 
לעומסים כבדים במיוחד.
מידות אפשריות לאקרו קל 1.5 צול:

    • מסגרת 1.80/1.20 מ'
    • מסגרת 1.20/1.20 מ'
    • מסגרת קישור 0.30/1.20 מ'
    • ברגים עליונים ותחתונים באורך מקסימלי של 70 ס"מ
    • פלטה בעובי 8 מ"מ

 

מגדלי אקרו – חשיבות הבטיחות

אחד הפרמטרים החשובים ביותר במגדל תמיכה לבניין יהיה כמובן, בטיחות השימוש בו – מכיוון שהמגדל משמש לעבודת גובה, יש לוודא בצורה קפדנית שהמגדל יציב. 

בכדי להבטיח את הבטיחות המירבית, חשוב לדאוג לבחור את מגדל תמיכה בצורה מוקפדת  ומעבר לכך, יש חשיבות גבוהה לתכנן את צורת ההעמדה שלו בשטח. 

העמדת המגדל, אמורה להתבצע בהתבסס על תכנון מקדים של מהנדס, על גבי משטח ישר ומהודק בקפידה, עליו יונחו תחילה לוחות עץ. כמובן, שבעת הצורך ובמקרים בהם הקרקע היא לא מבטון, קיימת חשיבות גבוהה להיוועץ תחילה עם יועץ קרקע מקצועי ומנוסה בתחום זה – אשר יספק את הפתרונות להעמדת המגדל בצורה יציבה.שימת דגש על כל הפרמטרים המדוברים, תאפשר שקט נפשי בהליך השימוש במגדל, בידיעה שכל המשתמשים בו בטוחים.

כשמדובר בעולם הבנייה, חשיבות הבטיחות תהיה ראשונה ומעלה וזאת הסיבה בגינה לעזרים כמו מגדלי אקרו יש חשיבות עצומה בהליך הבנייה.

מגדלי אקרו מוכרים גם בשם "מגדל תמיכה", שם שלמעשה מעיד על הפונקציונאליות שלהם. תפקידם של מגדלים אלה, אשר עשויים מצינורות ברזל המחוברים אלו לאלו בצורה איכותית וחזקה, הוא להעניק תמיכה למבנה.

מגדלים אלו נפוצים בעיקר בהליכי בנייה של מבנים גדולים המתאפיינים בגובה רב או במשקל יוצא דופן, אך ניתן למצוא אותם בעוד מגוון רחב של פרויקטים מעולם הבניה, כאשר המגדל אמור להיות מותאם באופן פרטני לסוג הפרויקט.

 

הכל על מגדל אקרו

מגדלי אקרו מותאם באופן פרטני למבנה בו הוא אמור לתמוך, אך בכדי שהמגדל יהיה בטיחותי ויספק מענה על כל הדרישות ממנו, קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש גם על האופן בו יותקן המגדל. העמדת מגדל אקרו אמורה להתבצע אך ורק על משטח מיושר, כאשר בטרם ההתקנה יש להניח על גבי המשטח לוחות עץ.

הרכבת מגדל אקרו מתבצעת אך ורק בהתאם לתכנון של מהנדס ובפיקוח של קונסטרוקטור ומנהל עבודה שהינם בעלי ניסיון פרטני והיכרות מקיפה עם מגדל התמיכה.

יש לשים לב שבמקרים בהם הקרקע על גביהם יועמד המגדל אינה עשויה מבטון, יש להיוועץ תחילה עם יועץ קרקע.
חשוב לזכור שלמגדלי אקרו יש חשיבות בטיחותית רבה ובכוחם אף להציל חיי אדם ולכן, אין להקל ראש בכל מה שקשור להתקנת המגדלים ולהיוועץ לשם כך באנשי המקצוע המוסמכים, הנדרשים.

קיימת אפשרות לשכור מגדל תמיכה מחברות אשר מתמחות בהשכרת ציוד לבניין , כאשר אם גם אתם  נמצאים בהליך של חיפוש אחר חברה כזאת עבור מטרה דומה, תשמחו לגלות שאתם נמצאים בכתובת הנכונה. 

"מאי אדןמציעה מגוון רחב של ציוד בנייה איכותי להשכרה ולמכירה ובין היתר גם מגדלי תמיכה (מגדלי אקרו).

הצוות המקצועי של החברה ישמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם בהתאמת הפתרונות אשר יענו בצורה הטובה ביותר על דרישותיכם וצרכיכם ויאפשרו לכם שקט נפשי לכל אורך הזמן בו תדרשו למגדל.

הרכבה והתקנה מגדל אקרו אמורה להתבצע אך ורק בהתאם לתכנון של מהנדס ובפיקוח של קונסטרוקטור ומנהל עבודה שהינם בעלי ניסיון פרטני והיכרות מקיפה עם מגדל התמיכה.

יש לשים לב שבמקרים בהם הקרקע על גביהם יועמד המגדל אינה עשויה מבטון, יש להיוועץ תחיה עם יועץ קרקע.

חשוב לזכור שלמגדלי אקרו יש חשיבות בטיחותית רבה ובכוחם אף להציל חיי אדם ולכן, אין להקל ראש בכל מה שקשור להתקנת המגדלים ולהיוועץ לשם כך באנשי המקצוע המוסמכים, הנדרשים.

מגדלי אקרו לתמיכת תקרות

בנייה של קונסטרוקציות גדולות כרוכה בתכנון הנדסי ותפעולי מעמיק. בנייה של בניינים, גשרים, מחלפים, וכל תמיכה של תבנית ליציקת בטון זקוקה לתמיכה בעת הבנייה. ישנם פרויקטים של קונסטרוקציות אשר מחייבים תמיכה והסתייעות בתמיכות. אחד הפתרונות הבולטים בתחום זה הוא מגדלי אקרו לתמיכת תקרות. 

השימוש במגדל אקרו בבנייה 

כאשר יוצקים יציקות משמעותיות, בגובה משמעותי, במשקל גבוה או בעומס רב, או לחילופין משטח בהיקף רחב, יש צורך בתמיכה שלו באמצעות קונסטרוקציית משנה. תמיכה זו מושגת באמצעות מגדלי אקרו שהם למעשה מגדלי מתכת אשר משמש לתמיכת המבנים הללו. מגדלי אקרו הינם בעל תקן ייחודי אשר מבטיח את העמידות שלהם לעומסים אותם הם נדרשים לשאת בעת הבנייה. 

היתרונות של אקרו

מגדלי אקרו מתאפיינים בחוזק רב ובעמידות. מאפיין זה מושג באמצעות השימוש במתכת, תוך הקפדה על התקן הישראלי המחמיר. יש להדגיש כי ישנם מבני אקרו העומדים בתקן הישראלי, וכי ישנם מגדלי אקרו העומדים בתקן האירופאי. בישראל נכון להיום השימוש בשני התקנים מותר. כמובן, השימוש במגדלי האקרו הוא בטיחותי, בין אם עומדים בתקן האירופי ובין אם עומדים בתקן הישראלי. 

המענים של רגלי אקרו

מגדלי אקרו נותנים פתרונות למגוון רחב של מצבים. מגדלי אקרו יכולים לתת מענה לעבודות בגובה רב, או כאלה המתאפיינות בשטח פנים גדול. מעבר לכך, למגדלי אקרו תקניים יש כשירות לשאת משקלים גדולים ביותר. מעבר לכך, המגדל עצמו יכול לשמש כאמצעי לטיפוס לגבהים לשם ביצוע יציקות בגובה ויציקות בטון מורכבות. 

התקנת אקרו – עניין למקצוענים

התקנה של מגדלי אקרו היא עניין למקצוענים. על מנת להתקין מגדל אקרו כמו שצריך, יש צורך בחברה עם ניסיון מוכח, שלה הכלים והידע הדרוש לביצוע המשימה. יש צורך בידע הנדסי, אשר יאפשר התקנה נכונה בהתאם לתקנים של מגדל האקרו. כמובן, החשיבות של הידע והמומחיות בעניין זה היא משמעותית ומובן כי ביצוע שלא לפי ההוראות והנהלים המקובלים בתחום עשויה להוביל לאסון גדול. לכן, כאשר אתם בוחרים חברה להתקנת מגדל אקרו נכון יהיה שתבחרו במי שהוא בעל הידע והניסיון בתחום.

אקרו – חידוש בתחום הבנייה 

תחום הבניה בישראל הולך ומשתבח עם השנים. בעבר בשנות ה-50 היו מייצרים בנייני רכבת. 
היום מחדשים את הבניינים האלה לטובת תמ"א 38 או פינוי בינוי. המגדלים שבונים הם למעשה שווי ערך למגדלי יוקרה שאנחנו רואים בפרובינציה או לפעמים גם בפריפריות למינם.

המגדלים הבנויים עשויים מתשתיות מאוד חזקות ויציבות העומדות בסטנדרטים הכי מתקדמים הנקראים בשם הגנרי אקרו. הרבה ערים עברו לשיטת הבניה הזאת בין היא במרכז או בקצוות כמו למשל באר שבע, חיפה, רחובות, פ"ת, ר"ג או תל אביב – יפו.  

אקרו – מהפכת הבניה המסיבית

אנשים שעושים את כל התהליכים כדי להפשיר את האדמה לבניה, פונים לקבלנים כדי שיקימו בשבילם מבנים מסיבים, כמו מגדלים רבי קומות, קניונים, מלונות ואפילו סכרים ומחלפים. ישנן סיבות מאוד פשוטות שאנשים רוצים לבנות בתשתיות אקרו והן: אמינות ובטיחות חסרת פשרות

בטיחות נותנת את הביטחון עם אקרו 

כאשר אנחנו מדברים על התשתיות של אקרו אנחנו מדברים על בטיחות.
בענף הבניה בטיחות משחקת תפקיד מאוד חשוב. המטרה של התשתית הזאת, היא למעשה לשמש כבסיס איתן העומד בפני עומסים כבדים.

התשתיות כוללות מגדל אקרו, רגליים טלסקופיות לבניין, תבניות ליציקה בטון, קורות עץ צהובות, תבניות יציקה מעץ, מערכת תפסנות תקרה.

כל התשתיות האלה הם למעשה שרשרת בטיחות כדי להבטיח שהבניין הוא רחוק מלהיות רעוע או לא יציב. התפקיד אקרו  במשחק הבטיחותי הוא לשמור על גזרה שקטה בין אם זה ברעידות אדמה או תופעות טבע.

בטיחות זה שם נרדף לביטחון. כמו שאתם רוצים שהרכב שאתם קונים יהיה בטיחותי והנהיגה תהיה בטוחה ככה גם במבנה שאתם עובדים, שוהים בו לזמן מה, או גרים.  

לסיכום, 

מאי אדן הנדסת תבניות לבניין מציעה לכם את כל הסוגים שאתם צריכים לפרויקט שלכם: אקרו להשכרה, אקרו למכירה, מגדל אקרו, מגדלי אקרו, מגדלי אקרו להשכרה, מגדלי תמיכה, מגדלי תמיכה אקרו וגם פיגומי אקרו יש לזכור כי חומרי הגלם בבנייה כמו פלדה ומתכת שיש בארקו הם חומרים שנשמרים לאורך זמן לעומת עץ, 
הם עמידים בפני מזג אוויר קשה בין אם זה רוחות חזקות גשמים עזים, אבל יחד עם זה גם מבודדות חום שלא כמו קירות טרומיים. שיטת הבניה הישנה הייתה "מכניסה" את כל המזג האוויר הבייתה ולפעמים בעונות מעבר כאשר אנשים יכולים להיות יותר חולים בגלל שינויי מזג האוויר כי הבית עדיין לא סיגל את עצמו לקיץ.

 

במאי אדן אנו מציעים מגדלי אקרו , מגדלי אקרו למכירה, מגדלי אקרו להשכרה.
מתן ייעוץ להתקנת מגדלי אקרו לבניין בפריסה ארצית

צרו קשר