מהן תבניות ליציקת בטון ולמה הן משמשות?

בטון הוא הלב של בניה מודרנית, הוא חזק, הוא יציב, הוא עמיד. וכיום, השימוש בתבניות בטון הולך ונעשה נפוץ יותר בענף הבניה והשיפוצים. הן משמשות בבניית תשתיות ומבנים מכל הסוגים וכן להוספת אלמנטים עבור מבנים בבנייה קלה או בבניה מסורתית. בשורות הבאות נסביר יותר על התבניות הללו, ומה ניתן לבצע בעזרתן.

הקמת ממד"ים ומקלטים עם השכרת תבניות ליציקת בטון

באמצעות תבניות ניתן לצקת בטון מחוזק, המשמש למשל בהקמת ממ"דים ומקלטים. בכל בניה של חדרי ביטחון ומרחבים מוגנים למגזר הפרטי או למגזר העסקי, ניתן לעשות שימוש בתבניות מותאמות. אגב, לא חייבים לקנות אותן. ניתן להזמין אותן בשיטה של השכרת תבניות ליציקת בטון, לכל פרויקט שעל הפרק.

הקמת עמודים, יסודות וגשרים

מלבד חדרי ביטחון, מקלטים ומרתפים, ניתן להשתמש בתבניות להקמת פתרונות בבניה למגורים, לתעשייה ולתשתיות. התבניות האיכותיות מיוצרות ממתכות שונות, חלקי עץ ואביזרים משלימים לפי הצורך. ניתן לצקת בעזרתן עמודים מרובים וכן להקים יסודות למבנים ואף להקים גשרים. התבניות מאוד יתאימו לאלמנטים בקווים ישרים, אבל אפשר להשיג תבניות גם לאלמנטים מעוגלים. למשל, ניתן להקים עמודים מבטון, אך לא רק ישרים אלא עגולים.

יציקות בטון מהירות במגוון סוגי מבנים

יתרון חשוב מאוד של תבניות ליציקת בטון מבוסס על מהירות ביצוע גבוהה. בעזרת תבניות ייעודיות ניתן ליישם בטון בשטחים נרחבים. ניתן לצקת קירות, גדרות ואלמנטים נוספים, בקצב עבודה מרהיב. כל זאת, כמובן, מבלי להוריד את איכות הביצוע. מדובר בבטון ברמה גבוה, על פי תקני הבניה העדכניים והנדרשים.

ניתן לצקת תקרות ומרפסות וגגות. בעזרת תבניות ניידות אפשר לייצר אלמנטים עיצוביים מיוחדים. ישנן יציקות בכל מיני גדלים, לרבות כאלה שיכולות להשלים קירות גבוהים ביותר. כמו כן, ישנן תבניות קלות משקל במיוחד. מדובר בפתרונות שיתאימו לאתרי בניה שבהם לא עושים שימוש במנופים או בציוד כבד להנפה. השימוש מהיר וחסכוני, לא צריך כוח אדם רב ותוצאות הביצוע אחידות, יפות וחלקות. לסיום, נציין כי יש עוד אלמנטים שניתן לייצר בעזרת תבניות ייעודיות. כך למשל פירי מעליות, חדרי מדרגות ועוד.